باغ وحش

please select your language
شنبه 15 تیر‌ماه سال 1387

طوطی لوری

انواع طوطیهای لوری

طوطی لوری قهوه ای

طولش به 31 سانتیمتر می رسد و در نواحی شمال گینه جدید زندگی می کند . رنگ اصلی اش قهوه ای زیتونی تیره همراه رگه های طلایی است . پیشانی وگلو و سربالها و رانهایش زرد رنگ می باشد . پرهای پشت گردن و گردن با زردی خفیفی تزیین می شوند . قسمت انتهای پشت و اطراف غده چربی و زیر دم پرنده آبی تیره تا بنفش و پاها و منقارش سیاهند . چشمش قرمز زرد تا قهوه ای رنگند . لوری قهوه ای اخیرا به کرات در اروپا تکثیر یافته اند . تشخیص جنسیت آنان همواره آسان نمی باشد . معمولا نرها کمی درشت تر و سرشان بزرگتر است . آنان معمولا دو تخم می گذارند و جوجه ها پس از 25 الی 26 روز سر از تخم در می آورند .جوجه ها پس از 10 الی 11 هفته خودکفا شده و از لانه خارج می شوند .

طوطی لوری پاپووا

طولش 42 سانتیمتر بوده و بیش از نیمی از آن را طول دمش تشکیل می دهد . سرش قرمز و پشت گردنش دارای لکه ای ابی می باشد . گردن و سینه و شکمش قرمز  است . پرهای ران سیاه و پشت ان زرد می باشد . بالهایش سبز تیره و منقارش قرمز است . رنگ حلقه چشمش پرتقالی می باشد . انواع آن با رنگ ملانین در میان لوری پاپووا زیاد مشاهده می گردد . در آنان قسمت های قرمز نیز سیاهند . لوری پاپووا در خارج از اروپا به خوبی تکثیر یافته است . پرنده دو تخم می گذارد و جوجه ها پس از گذشت 25 الی 26 روز سر از تخم در می آورند .

طوطی لوری کوهی

طولش 29 سانتیمتر است و در نواحی شرقی استرالیا و تاسمانین زیست می کند . اغلب در پارک ها و باغهای این مناطق جوجه می گذارد . سرش آبی بنفش و پشت گردنش زرد و سبز و سینه اش قرمز و به طرفین پرتقالی و شکمش آبی تیره همراه رگه های قرمز پشتش و نیز بالهایش سبز رنگ هستند . دو عدد تخم می گذارد و جوجه ها پس از 25 روز سر از تخم در می آورند . آنان 8 تا 9 هفته در لانه به سر می برند . پرهای جوجه ها پس از گذشت 7 تا 8 هفته کامل می شود . حلقه چشم جوجه ها و در پرندگان بالغ پرتقالی است .

لوری ته دم سفید

طولش 25 سانتیمتر بوده و در اکثر نقاط گینه جدید به استثنای مناطق کوهستانی زیست می نمایند . رنگ اصلی بدنش قهوه ای زیتونی بوده و روی گردنش نواری زرد – پرتقالی و روی سینه اش نیز نوار دومی به همان رنگ و اغلب کمی تیره تر ملاحظه می شوند .شکم و رانهایش قرمز و انتهای پشت و ته دمش زرد سفید است . بالهایش زیتونی تیره و منقارش پرتقالی قرمز و حلقه های چشمش قهوه ای قرمز می باشند . نرها قدری درشت تر بوده و سرشان نیز بزرگتر است . انان دو تخم می گذارند و جوجه ها پس از 24 روز سر از تخم در آورده و تا 10 هفته در لانه بسر می برند .

لوری قرمز

طولش 30 سانتیمتر بوده و در جزایر ملوک نظیر آمبونیا و ساپاروا و بورو  و کرام  و جزایر واتوبلا زیست می نمایند . رنگ اصلی بدنش قرمز درخشان است . پرهای پوششی پشت و زیر دمش آبی و شاه پرهایش سیاه و منقارش پرتقالی تا زرد و رنگ پوست بینی و پاهایش خاکستری و رنگ حلقه چشمش قهوه ای است . مناسبترین لانه سوراخ های درختان است . انان دو تخم می گذارند و تخم ها پس از گذشت 26 روز به جوجه بدل می شوند . جوجه ها پس از 9 تا 10 هفته لانه را ترک می کنند .

نظرات (1)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
چهارشنبه 3 مهر‌ماه سال 1387 ساعت 09:29 ب.ظ
+ امید شاگان
سلام ممنون که لینکم کردید
من هم شما رو لینک کردم
سپاس
امتیاز: 0 0